پیاده نظام

حرفهایی برای جوانانی که سیب زمینی نیستند

پیاده نظام

حرفهایی برای جوانانی که سیب زمینی نیستند

پیاده نظام

یک روز با این هایی و یک روز با آن ها
رندی که از تخریب میترسد بلاکش نیست
سرباز باید پشت دشمن را بلرزاند
شطرنج جای مهره های اهل سازش نیست

مرتضی عابدی لنگرودی

Yemen ifyemen
پیام های کوتاه
  • ۱۳ خرداد ۹۵ , ۰۹:۳۴
    ترس
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۳۴ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

۳۱تیر

روزی زنی نزد قاضی شکایت کرد که پانصد مثقال طلا از شوهرم طلب دارم و او به من نمیدهد.
قاضی شوهر را احضار کرد و او طلب خود را انکار نمود یا فراموش کرده بود.
قاضی از زن پرسید:آیا بر گفته ی خود شاهدی داری؟
زن گفت:
آری،آن دومرد شاهدند.
قاضی ازگواهان پرسید:گواهی دهید زنی که مقابل شماست پانصدمثقال ازشوهرش که این مرد است طلب دارد و او نپرداخته است.
گواهان گفتند: سزاست این زن نقاب مقابل صورت خود را عقب بزند تاما
لحظه ای وی را درست بشناسیم که او همان زن است،تاآنگاه گواهی دهیم.
چون زن این سخن راشنید برخود لرزید وشوهرش فریاد برآورد شما چه گفتید؟ برای پانصد مثقال طلا همسر من چهره اش را به شما نشان دهد؟!
هرگز!هرگز! 
من پانصد مثقال را خواهم داد ورضایت نمی دهم که چهره ی همسرم درحضور دو مرد بیگانه نمایان شود.

امیرحسین چگونیان
۳۱تیر

بسم الله الرحمن الرحیم

«الَّذِینَ آمَنُواْ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَالَّذِینَ کَفَرُواْ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُواْ أَوْلِیَاء الشَّیْطَانِ إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطَانِ کَانَ ضَعِیفًا » (نساء ؛ 76)

باید شرایط ذهنی را برای پیروزی بر دشمن و موفقیت انقلاب فراهم کنیم

در جریان نبرد بین حق و باطل، در پیکار انسانی و انقلابی تاریخ، همیشه موانع از انواع مختلف بر سر راه وجود داشته و خواهد داشت، اصولا ارزش مبارزه بستگی به وجود مانع در راه مبارزه دارد. اگر بنا بر این بود که مبارزه، زندان نداشت، جنگ نداشت، کشته شدن نداشت، بی خانمان شدن نداشت، همه ی مردم در دنیا پشتیبان حق می شدند و می جنگیدند.

 این مسئله ی بسیار مهم و حساسی است که مردم ما در حال مبارزه علیه طاغوت هستند، باید کاملا توجه کنند و ابعادش را بررسی کنند، و همانطور که کم و بیش در محافل، میهمانی و رفت و آمد های خانوادگی مرسوم و معمول شده است، بحث روی مبارزه و وجود دشمن و اینکه در طول تاریخ همیشه همه ی حق طلب ها، همه ی یاران حق با مانع رو به رو بوده اند، این را به طور کامل برای هم توضیح بدهیم؛ تا به یاری خداوند همانطور که برای پیروزی بر دشمن و موفقیت انقلاب، به دنبال وسایل و تجهیزات مادی هستیم شرایط ذهنی را هم برای خواهران و برادران و فرزندانمان فراهم کنیم.


مبارزه بین حق و باطل تعطیل شدنی نیست

مبارزه ی بین حق و باطل و مبارزه ی بین مستضعف و مستکبر در طول تاریخ هیچ وقت تعطیل نشده است. تضعیف و تقویت وجود داشته، ولی هیچ وقت تعطیل نبوده است. هر مبارزه ای را شما بررسی کنید می بینید که چه در طول مبارزه ی قبل از پیروزی و چه بعد از پیروزی انواع موانع و مشکلات را بر سر راه خود داشته است، و کار اصلی مبارزین و انقلابیون این است که این موانع را از سر راه مبارزه بردارند. طبیعی است که برای برداشتن این موانع سرمایه گذاری هم لازم است و این سرمایه گذاری صور مختلف دارد. گاهی فقط با کشته شدن تمام می شود، گاهی هم باید خانواده ی آدم سرگردان و حتی اسیر بشود، زمانی باید خانه ی آدم خراب شود، گاهی لازم است شب ها و روزها گروهی از مردم کشور آواره بشوند تا حقی در دنیا تحقق پیدا کند و باطلی از بخشی از جهان برچیده شود. همانطور که در تمام مسائل زندگی جریان امور، دوره ای با مشکل روبه روست و دوره ای با موفقیت. مبارزه هم یک مسئله ی اجتماعی است و دارای همین طبیعت است.

حرکت استعمار علیه اعتقادات مردم ما بوده است، چرا که با این اعتقادات، اسارت ممکن نیست

انقلاب اسلامی ما، علیه استعمارگران بزرگ جهان و مستکبران با نام و بی نام جهان، سال های سال قبل از انقلاب 22 بهمن 57 با مشکلات مختلفی روبه رو بوده است که اکثرا با آن آشنا هستید. استعمارگران شرق و غرب به انواع وسائل متشبث شدند تا این حرکت انسانی مردم مسلمان ما را متوقف کنند.

با روی کار آوردن رضای معروف اول که او را از استواری به شاهی رساندند، به دست این مرد کثیف معدوم انواع ستم ها بر سر مردم ما آوردند. کسانی که کمی سن شان بالاست به خاطر دارند که چگونه چادر و روسری و موی سر، هر سه را با هم از روی سر خواهران و مادران ما می کندند. برای اینکه این اعتقاد اسلامی را از آنها  بگیرند. و برای ساده ترین حرکت اعتقادی ما یعنی عزاداری برای شهدای اسلام، آن قدر تضییغات فراهم می کردند که روضه خواندن به صورت یک کار مخفی درآمده بود و چهار نفر چهارنفر گرد هم جمع می شدند و روضه خوانی و گریه می کردند. به دست این مرد کثیف چه جنایت ها که بر سر مردم ما نیاوردند و عمدتا هم منظورشان این بود که این حرکت اسلامی را در این سرزمین متوقف کنند.

مشهود بود که در آن زمان، کلاه شاپو را بر سر بعضی ها محکم کردند؛ هر کس را که کوچکترین شغلی در اداره ای می خواست بگیرد، یا کم ترین نامی در شهر داشت، مجبور می کردند همسرش را بی حجاب در مجامع عمومی حاضر کند. دیدیم که حرکت این مرد کثیف، نوکر انگلیس و جانشینش آمریکا دقیقا علیه اعتقادات مردم ما بود و خوب می دانستند تا زمانی که این اعتقاد وجود دارد، اسارت ممکن نیست.

بعد از اینکه کشور ما از لوث وجود این عناصر کثیف پاک شد، پسر کثیف تر از خودش جانشین او شد. 35 سال به دست این کثیف و اعوان و انصارش که هر کدام یک شاه بودند در یک منطقه، انواع جنایت ها صورت گرفت. از کارهای اقتصادی گرفته تا کارهای سیاسی و فرهنگی؛ هرکدام را که دنبال می کنیم می بینیم به خاطر از بین بردن اعتقادات مردم ماست؛ در تولید چیزهایی را تولید می کردند که مردم با مصرف آن تولیدات به صورت یک عناصر پوچ درآمده بودند. در مصرف هم ما را وادار می کردند چیزهایی مصرف کنیم که پنج درصد از آن ها برای ما ضرورت نداشت.


به نام رسیدن به تمدن بزرگ، ما را از هستی فرهنگی و اجتماعی ساقط می کردند

کوشش امپریالیست های شرق و غرب در تمام مدت سلطنت این مرد کثیف معدوم، برای از بین بردن حرکت انقلابی مردم ایران بود چه آشکارا به وسیله ساواک و دستیارانش و چه مخفی به وسیله ی فرهنگ و اقتصاد و سیاست. آمریکا تا مدتی این حرکتش را مخفیانه انجام داد تا کم کم کار را به جایی رساند که مستشارانش در کلیه ی ارگان های ما ظاهر شدند و به عنوان افرادی که می خواهند مملکت ما را به تمدنی بزرگ برسانند، هست و نیست مردم انقلابی ما را به باد دادند.

وقتی که شما متوجه می شوید 21 میلیارد دلار تنخواه گردان ایران در آمریکا برای خرید وسایل جنگی بوده، در همین موقع می بینید که مردم ما از خوردن نان و آرد معمولی محروم بودند و هسته ی خرما را آسیاب می کردند و می خوردند، آن وقت است که عظمت فاجعه را درک می کنید و می بینید که این ها چطور ما را از هستی فرهنگی و اجتماعی ساقط می کردند و در خدمت سرمایه داران نظامی و اقتصادی آمریکا قرار می دادند.

در زمان این مرد کثیف، علیه مردم ما که می رفتند تا خود را، دنیا را، با فرهنگ اسلام آشنا و زندگی را بر اساس معیارهای اسلامی بنیان گذاری کنند، انواع ستم ها را روا داشتند تا اینکه مردم انقلابی ما مصرا و با جدیت هرچه تمام تر، تصمیم گرفتند که این مظهر استعمار و استکبار جهانی را از جامعه شان بیرون کنند؛ تا اینکه جریان انقلاب اسلامی اوج گرفت و این مرد کثیف، پلید و نوکر مشخص امپریالیزم را خوار کرد.


آمریکا، دشمن اصلی مردم ایران / دست آمریکا برای مردم ایران رو شده است

ما همه می دانستیم که دشمن اصلی ما این مردک نیست، اما لازم بود که این دانسته ما بارز و آشکار بشود. این کار به وسیله ی برادران ما در گروگان گیری 52 نفر از جاسوسان آمریکایی در لانه جاسوسی صورت گرفت. به سبب این عمل، دنیا به طور واضح و آشکار متوجه شد که این لانه ی جاسوسی است نه سفارتخانه.

با این عمل فهمیده شد که در کشور ما، برای تصدی یک وزیر، یا برای روی کار آمدن یک دولت و هم برای دادن امتیاز یک روزنامه، این لانه ی جاسوسی است که دخالت می کند. تنها این نیست که به اوج عظمت این جنایات پی برد، بلکه در خود کشور ما هم تمام مردم، چه آن هایی که در خط سیاسی کار می کردند و چه آن هایی که در خط سیاسی عمل نمی کردند، در مدت محدودی با آن قدرت خاصی که این عمل از خود نشان می داد، برای مردم دورافتاده ترین روستاهای کشورمان هم، این مسئله روشن شد که این محل اشغال شده سفارت آمریکا نبود، بلکه لانه ی جاسوسی بود.

وقتی آمریکا دستش رو شد در اینجا، متوسل شد به یک سری حرکات بارز و آشکار از یک طرف که مردم ما دشمن اصلی را خوب شناختند و از استعمار مفهوم جدیدی را درک و لمس کردند. و از طرف دیگر شیطان بزرگ دستش را در کشور ما و بین جامعه ی ما رو شده احساس کرد و از این لحظه به بعد بود که از کارهای مخفی دست برداشت و به کارهای علنی پرداخت، و با بی شرمی هرچه تمام تر به تجاوز آشکار در طبس دست زد؛ گرچه به یاری خداوند و به علت طبیعت خبیثی که کار در خودش داشت، رسوا شد و شکست خورده بازگشت.

با نوشتن مطالب بی اساس در روزنامه هایی که مزدورش بودند و با پخش مطالب بی پایه و خائنانه در دستگاه های تبلیغاتی سعی کرد که چهره های اصیل انقلاب ما را لکه دار کند. باز هم به علت ذات حقیقی که در چهره های انقلاب ما وجود داشت این حرکتش هم با شکست کامل رو به رو شد.


 اراده ی خداوند بر استوار ماندن حکومت و جریان حق است

هنوز عرق این جانیان از برگشتن از ایران به گورستان خودشان خشک نشده بود که کودتای ارتشی و غیرارتشی آخر را سازمان دادند. در آنجا می خواستند که رهبر عزیز، که معرفی از یک انسان کامل در تاریخ زندگی بشر  است، خانه اش را بمباران کنند.

در آنجا می خواستند که حاصل خون 60 هزار شهید را که قانون اساسی و مجلس شورای اسلامی است از بین ببرند. در آنجا می خواستند برای به حکومت رسیدن یک مشت جانی که تاریخ، زندگی آنها را برای ما روشن کرده، و بسیاری از ما در جریان بخش عمده ای از زندگی آن ها بودیم، همانطوری که آن نوکرشان هم قبلا گفته بود اگر لازم شد پنج میلیون از ایران باقی بماند، و بقیه را بکشند. این ها همه حرکاتی بود که این دشمن بزرگ انجام داد تا بلکه با پف بتواند نور خدا را خاموش کند و دیدیم  اراده ی خداوند بر این بود که حکومت حق و جریان حق بر جای خود استوار بماند ولو اینکه این کفار و این مشرکین با حالتی نزار و افسرده و پژمرده به گورستان خودشان برگردند.


تجاوز صدام، عکس العمل آمریکا و دستیارانش در برابر مقاومت دلیرانه مردم ایران بود

بالاخره این توطئه ها و در مقابل آن مقاومت ها، بالاخره این خیانت ها و در مقابل آن پایداری ها، بالاخره این تجاوزها و شیطنت ها و جاسوس بازی ها و در مقابل آن هوشیاری ها، آمریکای خائن و عوامل و دستیارانش را آن قدر عصبانی کرد و آن قدر از خود بی خود کرد و آن قدر دیوانه کرد و در درجه ی وحشی گری آن ها را به منتها رساند، تا اینکه تجاوز آخر رسوای صدام در ایران شکل گرفت. این تجاوزی که صدام بر علیه مردم ما انجام داده و این تجاوزی که این مرد کثیف بر علیه انقلاب اسلامی ما انجام داده، این کشتاری که این کثیف و ارتش مزدور و فریب خورده و بیچاره اش در ایران انجام دادند هیچ چیز نیست جز عکس العمل در مقابل مقاومت مردانه و دلیرانه مردم انقلابی ایران، در برابر تجاوز ها و خدعه ها و کیدهای این شیطان بزرگ، و چه بسیار گواراست این شهادت ها که به خاطر تحقق حق و عدالت در روی زمین و محو و نابودی کفر و ظلم و ستم و تجاوز صورت می گیرد.

این حرکت، این تجاوز همانطور که توضیح دادم و شما هم می دانید، نه اولین تجاوز این مزدوران و سردمدارانش است و نه آخرین آن خواهد بود. هنوز آمریکا عده ی زیادی نوکر دارد که آمادگی دارند فرمان اربابشان را اجرا کنند و بر علیه انقلاب اسلامی ما حرکت کنند. اما به یاری خداوند هرچه این توطئه ها ادامه پیدا کند، هرچه این تجاوزها صورت گیرد، مردم انقلابی ما بر آن اعتقادی که دارند استوارتر می شوند.

این گفته من پشتوانه و شاهدش در حال حاضر، برادران و خواهران عزیزی است که مکرر مراجعه می کنند و به میدان جنگ می روند و در آنجا حتی برای آموزش نظامی بیشتر هم صبر ندارند؛ با اصرار هر چه تمام تر می خواهند خودشان را به میدان جنگ برسانند و به این صدام کافر و مزدور، ثابت کنند که از اعتقادات شان و از انقلاب اسلامی شان حاضرند با تمام وجود و با همه ی سرمایه حیاتی شان یعنی با زندگی و خون شان دفاع کنند.

روزگاری بود که ما را برای زیارت قبر امام مان دعوت به دادن یک دست می کردند و تجربه کردند و دیدند که مسلمان ها برای رسیدن به قبر امام شان حاضرند دست شان را ببرند و به این زیارت برسند. چطور امروز برای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی شان حاضر نیستند شهید بشوند؟ چطور حاضر نیستند خانه های شان خراب شوند؟ چطور حاضر نیستند آن مقاومتی که خدا و رسول خدا از آنها خواسته، آن مقاومت را اعلام و عمل کنند؟


جنگ تحمیلی رژیم بعث، علیه تمام مسلمانان منطقه است

ما تاریخ را که مطالعه می کنیم بین مردم ما و مردم عراق هیچ وقت تضادی وجود نداشته است. هزاران هزار نفر مسلمان ایرانی در عراق، سالهای سال چون دو برادر مومن و مسلمان در کمال صفا و در کمال صمیمیت با هم زندگی کرده اند و زندگی خود را گذرانده اند. اما قبل از انقلاب اسلامی ایران، بین دولت ها گاه و بیگاه اختلافاتی می افتاده و ما هم به عنوان مسلمان، همیشه طرفدار ملت مسلمان عراق بوده ایم. ما موقعی که پادشاهان و رؤسای جمهوری مورد غضب و نفرت مردم مسلمان عراق، پیروزی به دست می آوردند و یا شکست می خوردند، همراه مردم مسلمان عراق آن عکس العملی را نشان می دادیم که مردم مسلمان عراق انتظارش را داشتند، اما امروز مردم مسلمان عراق خودشان می بینند که کسانی در میدان های جنگ آماده اند و جنگ می کنند که دقیقا از متن این مردم برخاستند. و چنین مردمی همان ها هستند که همواره با مردم عراق هم سنگر و هم رزم و هم دل و هم فکر بوده اند.

امروز جنگ بین یک گروه مخصوص به سردمداری صدام یزید کافر و عده ای مزدور اوست علیه همه ی مردم مسلمان منطقه، چه در ایران و چه در عراق و چه در اردن و چه در عربستان. تمام مردم مسلمان در یک طرف و صدام و دستیاران کافرشان در طرف دیگر هستند.


استکبار می خواهد ما نوکر بمانیم و آزادی گرانبهای ما را بگیرد / به قیمت خون مان از این آزادی دفاع خواهیم کرد

به یاری خداوند این بار نیز این جنگ را آن قدر ادامه خواهیم داد که سرزمین ها و میدان های جنگ را گورستان صدام کافر و مزدورانش کنیم. ما باید به چند مطلب توجه کنیم؛ اول اینکه، ما در به گور فرستادن این کفار از خدا بی خبر، از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد. دیگر اینکه استکبار جهانی همچنان می خواهد که ما نوکر باشیم. بالاخره اگر ما نوکر آمریکا نباشیم، نوکر شوروی باشیم، نوکر فرانسه و یا نوکر انگلیس باشیم! و این صفت نوکری قابل تبدیل است.

فقط آن آزاد زندگی کردن است که برای نه تنها آمریکا و شوروی و هم فکرانشان خطرناک است، بلکه آن چنان قدرت جاذبه ای دارد که می تواند تمام مردم روی زمین را از زیر سلطه ی این ابر قدرت ها بیرون بیاورد. بنابراین عزیزان و هم سنگران! هوشیار باشید، یک گرانبهایی در دست دارید که دشمن می خواهد این متاع گرانبها را در مقابل متاع قلیلی از شما بگیرد. شما آزادی دارید، شما زندگی متکی به خود را می خواهید؛ دشمن حاضر است همه چیز را به شما بدهد ولی این یکی را از شما بگیرد. ما به یاری خدا و کمک اسلام، و مکتبی که فقط برای آزادی انسان در تاریخ ظاهر شده و این رسالت را برای همیشه به دوش خواهد کشید، از این نعمت گرانبها به قیمت خون مان دفاع خواهیم کرد.


مبادا فشارها باعث شود از خط اصیل انقلاب منحرف شوید / دلار را با آزادی عوض نمی کنیم

توصیه این برادر کوچک تان به شما این است که مبادا فشارهای ظاهری ما را برآن دارد که از خط اصیل انقلاب کوچک ترین انحرافی پیدا کنیم. ما قطعات یدکی، آن اندازه که از این شیطان بزرگ طلب داریم از حلقومش بیرون می کشیم. اما برای پیروزی در این جنگ تحمیلی ساختگی، حاضر نیستیم برای یک لحظه هم که شده نوکری آمریکا را به خاطر گرفتن قطعات یدکی قبول کنیم.

پس عزیزان! درمقابل ضدانقلاب داخلی هوشیار باشید و سعی کنید در مقابل حرکتی که در کشورمان در جریان است آن استدلال لازم را یاد بگیریم. با برادران و خواهرانی که بیشتر از ما و جریان های سیاسی را تعقیب کرده اند، مشورت کنیم. مبادا ضدانقلاب ما را به راهی بیاندازد که همان راه آمریکا و هم فکرانش باشد. 20 میلیارد دلار که هیچ، 200 میلیارد دلار و بلکه 100 برابر و هزار برابر و دو هزار میلیارد دلار، را هم در مقابل یک ساعت زندگی آزاد عوض نمی کنیم.

بزرگترین سرمایه داران غرب را از بچه گی تا مرگ مطالعه کرده ایم، دیدیم اگر یک انسانی شرف نداشته باشد، حیثیت نداشته باشد، عدالت و آزادی را نفهمیده باشد و عمل نکند، ولو به ظاهر از بزرگترین سرمایه داران و مقتدرترین افراد روی زمین باشد، این آدم عاقبتش یک عاقبتی کثیف و منحوس و منفور است. ما دیگر آن راه را نخواهیم رفت.


پاسخ امام در برابر محاصره ی اقتصادی آمریکا: «ما روزه می گیریم» / کمر آمریکا شکست    

عزیزان! اگر همه ی این وعده هایی که به ما داده اند، چندین میلیون برابر هم بکنند، مگر ما را در زندگی مادی از شاه معدوم بالاتر خواهد برد. و دیدیم که هر چه سرمایه اش بیشتر شد، فساد و جنایتش بیشتر شد و اما ما زندگی آزاد و زندگی سرافراز انقلابی را که به دست آورده ایم، نه تنها در مقابل زندگی شاه گونه نخواهیم داد، بلکه اگر آن را میلیون ها برابر هم بکنند، برایش ذره ای ارزش قائل نیستیم.

من این جمله ی تاریخی امام، در برابر محاصره ی اقتصادی آمریکا را به شما یادآوری می کنم، و بعد به جمله ایی که لازم است در این زمان به آن بپردازیم. وقتی آمریکا اعلام قطع رابطه و محاصره ی اقتصادی کرد، به علت اینکه ما در رژیم منفور و معدوم عادت کرده بودیم به داشتن ماشین لوکس و داشتن زندگی شاهانه، منتظر بود که فلج بشویم. امام، جالب ترین و عمیق ترین جمله را در رابطه با برخورد ما با این مسئله بیان کردند که آمریکا با شنیدن این جمله کمرش شکست. زیرا که امام نگفت ما هرجور باشد ماشین آخرین  سیستم به دست می آوریم. آن جمله این بود که امام گفت: «ما روزه می گیریم».

این جمله بود که کمر آمریکا و هم فکرانش را در صحنه ی مبارزه حق و باطل لرزاند و شکست. امروز این جمله ها و این حرکت ها انحرافی است که گفته شود ما از آمریکا اسلحه می گیریم تا با آمریکا بجنگیم. یعنی چه؟

ما به خودمان متکی خواهیم شد و از خودمان مایه خواهیم گذاشت. ما با داشتن امامی چون حسین(ع) که وقتی دید برای پیروزی حق باید از خون و همسر و فرزند و شیرخوار و خانواده بگذرد، از آنها گذشت، در صورتی که اگر گوشه چشمی به یزید نشان می داد از تمام این ها برخوردار بود. پس با داشتن چنین امامی، و با تبعیت از چنین مکتبی که زندگی را داشتن عقیده و پیکار در راه آن معرفی کرده، راه ما در آینده اتکای به خود است، ولو در جنگ.

 اگر آمریکا و همفکرانش به ما بگویند، سازش کنید تا گندم به شما بدهیم، ما یک نان را 36 میلیون نفری خواهیم خورد ولی زیر بار این ذلت نخواهیم رفت.

حرکت ما برای پیروزی در این جنگ به یاری خدا چنین است که از نظر تجهیزات تا آن آخرین گلوله ی پیشرفته ای را که بتوانیم بدون وابستگی و سرسپردگی و بدون کوچکترین تمایلی به ظالم به دست بیاوریم، آن را بر سرشان فرو خواهیم ریخت.

ما از این جنگ حداکثر بهره برداری انقلابی را خواهیم کرد. بین خودمان صفا و صمیمیت و ارتباط را هر چه بیشتر، زیاد خواهیم کرد. ما فرصتی پیدا کرده ایم که ثروتمان را عادلانه بین خودمان تقسیم کنیم. ما فرصتی پیدا کرده ایم که هر چه نان داریم، و هرچه نفت داریم، و هر چه شکر داریم همه با هم بخوریم ولو اگر لازم شد کم بخوریم، ما دست گدایی به سوی این کفار هرگز دراز نخواهیم کرد.

 

« وَلاَ تَرْکَنُواْ إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُواْ فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ » (هود؛ 113)

 

منبع : رجانیوز

امیرحسین چگونیان
۳۱تیر

با دوستی حرف میزدم، از بحث های خودمانی که گذشتیم، بحث شیرین(البته از دید بعضی ها) توافق هسته ای رسیدیم(باز هم از دید بعضی ها، وگرنه بیانیه ای بیش نیست).
من گفتم آمریکا به این توافقات احتیاج دارد، دلایلی هم برای حرف خودم داشتم، که از حرف های کلینتون ، اوباما و... و حتی شرایط حزبها در آمریکا بود که ادعای من را ثابت می کرد.
اما یک حرف از دوست عزیز، باعث شد دیگر حرفی نزنم.
«احتیاج داشتن آمریکا به توافقات هسته ای، مثل این هست که بگویی معلم احتیاج دارد به ما نمره بدهد».
شنیدن این جمله من را متوجه این امر کرد که خانه از پای بست ویران است.
این تشبیه نکات عجیبی را داشت.

امیرحسین چگونیان
۳۱تیر
تصویری را دیدم که منتسب بود به امیر مومنان.
هر چند اعتبار این عکس ها برای من نزدیک به صفر است، اما تا نگاهم به عکس افتاد چشمانم را بستم.
شرم کردم. نتوانستم نگاه کنم.
از آن لحظه تا الان فکر میکنم که در آن دنیا چگونه به چشمان مولا نگاه کنم و بگویم می دانستم منتقم شما تنهاست، اما گناه کردم.
میدانستم شما نگاه میکنید، اما شرم نکردم.
اگر بگویم جهنم راحت است ، دروغ بزرگی است که جهان به خود نشنیده، اما به گمانم عذاب جهنم راحت تر از شرم در برابر مولا است.
آقاجان ببخشید، مرحمتی کنید، شفیع گناهان کرده ما باشید و برکتی به حسنات نکرده ما تا شاید مانع ننگ شیعه نباشیم.
امیرحسین چگونیان
۳۰تیر
طرح ولایت، تور مشهد، راهیان نور 
هی روضه میخوانیم در سوگ عمیقی که... 
از بخیه های پاره ی زخمی دیالکتیک 
تا ((امریکن پای)) و ((خداحافظ رفیق)) - ی که... 


ما قابلیت های فوق العاده ای داریم 
یک مورد اینکه: ما نخورده بیشتر مستیم 
با جنتی هم میشود جک های خوبی ساخت 
دنیا بخوابد، ما که بیداریم، ((ما هستیم)) 


با ریش، با ریشه، به هر نحوی که شد بردند 
با جعبه هم بردند، قدری دیر پی بردیم 
از کوی دانشگاه تا کرسنت و مک فارلین 
- ما از خودی گل های بعضا بدتری خوردیم 
 

نسل ((روانی چادرت رو از سرت بردار)) 
نسل (( پسر جون دوره ی اندیشه برگشته)) 
نسل برنزه، نسل ویسکی، نسل همخوابی... 
((ممد)) نبودی شهر ما آزادتر گشته 


یک روز با این هایی و یک روز با آن ها
رندی که از تخریب میترسد بلاکش نیست
سرباز باید پشت دشمن را بلرزاند
شطرنج جای مهره های اهل سازش نیست


مرتضی عابدی لنگرودی
امیرحسین چگونیان
۲۹تیر

دوستی از دوستان گذشته، ایمیلی داد و بسان گذشته طلبکار بود که ... .
دلم به شدت از این فرد(شاید هم زوج) ناراحت بود، از گذشته زشت که با این دوست گذراندم! دو دل بودم که جواب بدهم یا نه، که اگر جواب میدادم، جواب تندی هم برای او ارسال میکردم.
همین حال بود که به این دعا از آیت الله بهجت رسیدم که« اللهم اجعلنی من کاظمین الغیظ والعافین عن الناس».
پاسخ ندادم و جالب است:
این دوست را بخشیده ام، اما بخاطر اعتماد به نفس بالایی که دچار آن هست، گمان می کند او باید من را ببخشد، البته خودش هم میداند، اما چه میشود کرد که باید مذاکرات برد برد باشد.

امیرحسین چگونیان
۲۸تیر

بین هر دو انسانی، احساسی وجود دارد و این امر کاملا طبیعی است.
احساس دوستی، صمیمیت یا حتی دشمنی! می تواند احساس سو استفاده باشد.احساس بی تفاوتی هم که احساس رایجی است بین رهگذران!
احساس بین دو پسر یا دو دختر ، یکسان است، احساس دوستی، ناراحتی، قهر، رقابت، کینه و... .
اما عجیبترین احساس، احساسات میان یک دختر و پسر است.
دختر و پسری که به درست یا اشتباه دچار احساسی بجز بی تفاوتی شده اند! و متاسفانه احساس بین آدمها دو طرفه نیست و چقدر غلط است ضرب المثل«دل به دل راه داره».

امیرحسین چگونیان
۲۷تیر

صفحه "فعالیت سیاسی" بروز رسانی شد.

امیرحسین چگونیان
۲۵تیر

در ذهن خود فکر کردم که 8 سال مذاکره چرا به نتیجه نرسید، به نتایج زیر رسیدم که بازگو کردن آنها خالی از لطف نیست:
جلیلی یک دنده، اصلا حاضر نبود امتیاز بدهد!
موضوع اصلی مذاکرات جلیلی، نیاز های کشور بود،20 درصد نمی ساخت در صورتیکه 20 درصد تامین شود.

امیرحسین چگونیان
۲۵تیر

باز همه چیز شیرین شد، همه خوشحال هستند، اما ترس من از چیست؟
نکند مثل بازی آرژانتین، به باخت دقیقه آخر عادت کرده ایم؟
اوباما گفت، در صورت عدم توافق، تحریمها فرو می پاشید.
الحق که ظریف مردانه ایستاد، خسته نباشید، خدا قوت!
اما چه دادیم، چه گرفتیم!
این شادیها از چیست؟

امیرحسین چگونیان